Electro-Voice ELX200-15P 15 Active PA Speaker
More Options
Visit Store
Live sound can be difficult. Which is why you need the Electro-Voice ELX200-15P. With its easy-to-use design youll get phenomenal sound without the hassle. Deep lows. Crisp highs. And plenty of midrange punch. The ELX200-15P gets its superior quality from a 15" woofer and 1.4" tweeter. Both drivers work together for an accurate linear response even at maximum volume. With 1200W of power and exceptional sound dispersion your audience will hear every single note no matter where theyre stood. Control in the palm of your hands. Alongside an intuitive DSP the ELX200-15P gives you access to incredible audio from the QuickSmartMobile app. Utilising Bluetooth connectivity you have full command of presets EQ and speaker configuration no matter where you are.